Oprogramowanie – Inter Data

Jest to oprogramowanie techniczne używane w każdym warsztacie Inter Data Service. Interfejs programu oraz dane w nim zawarte oparte są na oprogramowaniu HaynesPro. Dane zawarte w bazie można podzielić na 7 głównych kategorii:

  • konserwacja
  • silnik
  • przekładnia
  • układ kierowniczy i zawieszenie
  • hamulce
  • część wewnętrzna/zewnętrzna
  • elektronika

W każdej z tych kategorii mamy zawarte: dane regulacyjne, procedury napraw, rysunki techniczne, schematy elektryczne, bezpieczniki i przekaźniki, instrukcje napraw, czasy napraw oraz schematy elektryczne.

Konserwacja – ten moduł zawiera procedury kasowania inspekcji – Serwis – w poszczególnych modelach pojazdów.

Silnik – zawiera instrukcje dotyczące montażu i demontażu całych podzespołów oraz wymiany poszczególnych części np. zębatego paska rozrządu wraz z napinaczami. Dodatkowo umieszczone są w tym dziale dane o momentach dokręcania śrub i nakrętek oraz zestawienia narzędzi specjalnych.

Przekładnia– umiejscowienie korków wlewowych i spustowych, pojemności układów smarowania skrzyń biegów
i innych mechanizmów przeniesienia napędu oraz ewentualnie instrukcje wymiany olejów wraz
z momentami dokręcania korków. Zawarte są tu również specyfikacje olei
i płynów w danym modelu, a także rysunki techniczne i schematy.

Układ kierowniczy i zawieszenie– dane dotyczące ustawień geometrii zawieszenia, kół i opon oraz rysunki układów zawieszenia i momenty dokręcania śrub i nakrętek.

Hamulce – wszystkie niezbędne dane dotyczące naprawy układu hamulcowego oraz identyfikacji rodzaju i doboru klocków np. w grupie VW-Audi.

Część zewnętrzna i wewnętrzna– rysunki schematyczne, parametry materiałów eksploatacyjnych, instrukcje napraw i schematy instalacji układów klimatyzacji.

Elektronika– opisy systemów, schematy elektryczne, bezpieczniki i przekaźniki, rozmieszczenie skrzynek bezpiecznikowych w samochodzie, opisy poszczególnych sterowników, oraz instrukcje diagnozy i naprawy. Kodowanie dodatkowych kluczyków.

Dla wszystkich rozdziałów dostępne są czasy napraw poszczególnych operacji naprawy
i konserwacji, które są niezbędnym narzędziem przy profesjonalnej wycenie kosztów naprawy. Czasy napraw są również podstawą przy obsłudze flot i konieczności wyceny naprawy przed jej dokonaniem. Kolejnym ważnym elementem są harmonogramy przeglądów dla danych modeli samochodów z okresami kontroli i wymiany danych elementów eksploatacyjnych.

Wiedza zawarta w oprogramowaniu Inter-Data jest kumulacją dziesięcioleci prac związanych ze zbieraniem procedur napraw, dokumentacji, instrukcji serwisowych i schematów nie tylko bezpośrednio od producentów samochodów ale również z innych, niezależnych źródeł. Wszystkie dane zawarte w oprogramowaniu są niezbędne do naprawy współczesnych samochodów.

Copyright © Inter Data Service 2016. All rights reserved.